Przeskocz do treści

O blogu

Cześć,
czytanie podobało mi się od zawsze. Pochłaniałem literaturę piękną, książki podróżnicze, opracowania historyczne, czasem biografie. Większość lektur stanowiła dla mnie przygodę nie tylko dzięki przeżywaniu losów bohaterów. Były one również inspiracją do pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Często też te ostatnie kierowały mnie do kolejnej przygody literackiej.

Pisząc blog CzytanieToPrzygoda chcę się z Wami podzielić wrażeniami z poznanych lektur, pokazać ich wpływ na moje dalsze poczynania, lub też opisać powody sięgnięcia po wybrane tytuły. Skupię się na wydawnictwach stosunkowo nowych, głównie wydanych w roku bieżącym, poprzednim lub przed dwoma laty. Nie będę stronił też od wcześniejszych, jeśli okazały się inspirujące.

Dobór książek wynika tylko z mojego czytelniczego gustu, co samo w sobie jest już selekcją. Wszystkie teksty są moimi prywatnymi opiniami — odzwierciedlają mój odbiór opisywanej książki.

Pragnę Was zachęcić do podążania ze mną w świat książki. Mam nadzieję, że artykuły pozwolą Wam na wyrobienie sobie własnej opinii o omawianej pozycji literackiej.

A jeśli zdarzy mi się to, przed czym przestrzega poetka Urszula Kozioł:
Nie cierpię kiedy
w drodze do pointy
wiersz dostaje napadu kaszlu
(wiersz Nie cierpię kiedy z tomu Ucieczki, Wydawnictwo Literackie, 2017 r.),

wówczas proszę nie zrażajcie się i zaglądnijcie ponownie. Będę na Was czekać.

Znajdziecie mnie również na YouTube, gdzie opowiadam o książkach. Obie aktywności anonsuję na Facebooku oraz na Instagramie, ale śledzenie niniejszego bloga i kanału na YT pozwala poznać publikowane materiały wcześniej.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Adam
Wasz Czytelnik